Gjennom mitt liv, så har jeg fått ofte høre “så tynn du er,” så tynn du har blitt” eller “du burde legge på deg.”
Slike kommentarer er både godt å vondt og få. Egentlig mest vondt, fordi jeg er ikke så opptatt av hvor stor jeg er, men å holde meg i form er viktig. Jeg er en person som har et aktivt liv med aktiv jobb og trener ved siden av. Jeg sitter ikke så veldig mye på latsiden. Det er ikke sånn at jeg sitter å spiser lavkarbo for og holde vekten nede. Jeg er ha en kropp som tåler en sjokolade om dagen, brus og usunn mat uten at jeg legger så mye på meg. Om det er bra eller dårlig er det ingen fasit på.
Jeg kan ikke noe for at jeg er naturlig tynn og høy forbrenning. Jeg kan ikke noe for at jeg kan spise hva jeg vil og det uten at det har noen betydning for vekta.
Jeg syns man skal akseptere andre sine kropper slik dem er. Vi har alle flotte kropper om du er jente eller mann. Tynn eller tykk. Har henge hud eller six pack.
Kroppen min er ikke proppa full med giftstoffer fordi jeg syns der unødvendig. Jeg syns det er fint når man eldres og ser at man har levd. En rynke for latter, en rynke for sinne, en rynke for gråt. Strekk merker på grunn av fødsel eller klar å gå ned 30 kilo uten operasjon. Huden er resultat av hvordan vi har levd og hva vi har opplevd.
Jeg sitter ikke her å skal bestemme hva noen skal gjøre, for mange gjør det for velvære og selvbilde, men de som reklamerer for det er helt idioti. Selge et vrangbilde til følgerene sine.
Hva er finest av en naturlig kropp og uekte kropp? Hvordan ville vi sett ut om alle var like? Hadde kanskje ikke blitt så spennende.
Jeg syns vi kan gi mer komplimenter om hvor fin kroppen er i stedet for “så tynn du har blitt.” Vi kan heller si “så bra du ser ut eller nå ser du godt ut.”